Další novinky

20.06.2021,  Zámek Loučeň Již pojedenácté připravujeme pro
19.06.2021,  Pod hradbami Koncert kapel Artmosféra a Žlutý pes v
19.06.2021 - 20.06.2021,  Kyjov Odložený 27. Festival
 12.06.2021 - 13.06.2021,  Beroun Řemesla Beroun. Téma: Zvony,
10.06.2021, Brno-město Letní degustace Víno z blízka nabídne ve

AMFOLKFEST "MALÝ FESTIVAL NA KONCI SVĚTA" - PULČÍN

24.07.2020 - 25.07.2020,  Francova Lhota

25 ROČNÍK „PULČINSKÉHO AMFOLKFESTU“

 

Úctyhodné výročí 25leté existence oslaví tradiční pulčínský festival Amfolkfest. Datum jeho konání letos připadá na sobotu 25. července. I přes počáteční obavy kvůli pandemii koronaviru, se festival za zpřísněných hygienických podmínek uskuteční. Nepřeruší tak svou tradici a opět přivítá české i slovenské hudebníky, kteří vytvoří symbolický průřez čtvrtstoletí trvající historií festivalu. Hlavní hvězdou bude vsetínská kapela Dareband.

 

Letošní výročí "malý festival na konci světa", jak se Amfolkfestu přezdívá, oslaví pořadatelé i návštěvníci opravdu upřímně. Hrozba zákazu jeho konání se nad ním totiž vznášela až do začátku června. Hlavní organizátorka Eva "Endy" Rohlenová doplňuje: "Nejen, že bychom byli nuceni přerušit úctyhodnou kontinuitu Amfolkfestu, ale určitě bychom zklamali i řady věrných příznivců."

V programu festivalu se objeví průřez účinkujících, kteří se na pódiu vystřídali po celou dobu jeho konání. Celkem se posluchačům představí 9 kapel a písničkářů v sestavě: Jasoň, Podjezd, Dareba, Pass, Vrkoč, Poslední šance Míry Ošance, Terrakota, Kofe@Vlna. Hlavním hostem bude kapela Dareband, která letos slaví 15 let od svého založení. Na Amfolkfestu si naposledy zahraje v tradiční sestavě a rozloučí se zde se svou dvorní zpěvačkou Kateřinou Mrlinovou. Večerní country bál doprovodí sestava z Českého Těšína Country bazar.

 

Jednotné vstupné činí stejně jako v minulém roce 200,- Kč a neměnný začátek festivalu odbije opět zvon místní kapličky v pravé poledne. Návštěvníci však mohou přijet již v pátek, v 18 hodin začíná tradiční večerní session v areálu Informačního centra.  "Samozřejmě sledujeme aktuální situaci a nařízení vlády, která musíme jako festival splnit. Návštěvníci budou při příchodu poučeni, jaká pravidla je nutné dodržovat." upřesňuje Eva "Endy" Rohlenová